Alan Adı Yönetimi

Alan adları işletmenizin İnternet’te var olabilmesi için gerekli giriş kapısıdır. Web siteniz , eposta adresleriniz tümüyle alan adları üzerinde çalışır.

Alan adları genel olarak “alanadı.uzantı” şeklindedir. Örneğin firmamıza ait alan adları “digicatech.com” , “digicatech.com.tr“, “digicatech.eu” şeklindedir.

Com, Net, Org uzantılı alan adları genel alan adları olup tahsis için bir belge gerektirmemektedir. Com.tr uzantılı alan adları Türkiye’ de tescilli firmalara veya markalara tahsis edilebildiği için firma tescil veya marka tescil belgesi gerektirmektedir. EU uzantılı alan adları Avrupa Birliği (Europian Union) içerisinde tahsis edilen alan adları olup, Avrupa birliği içerisinde yasal firma ve iletişim bilgilerinin olmasını gerektirmektedir.

Bu uzantılar dışında dışında yüzlerde başka uzantılı alan adları da bulunmaktadır. Bu alan adlarının her birinin kendine göre tahsis şartları olabilmektedir.

Digicatech, size karmaşık gelen alan adı tahsisi ve tahsis sonrasında alan adının teknik yönetimi (DNS Kayıtları tanımlama, silme, düzenleme. Alan adı transferi vb ) konularında size yardımcı olarak, karmaşık süreçlerinizi yönetmektedir.

Alan adı ile ilgili bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.