Mobil Uygulama Geliştirme

Mobil Uygulama Nedir?

Mobil uygulama, mobil cihazlara (akıllı telefon ve tablet) yönelik özel kodlar ve tasarımlar ile yapılan yazımlara verilen addır. Günümüzde İnternet kullanıcılarının % 70 ‘i mobil cihazlar üzerinden erişim sağlamaktadır. Bunu zaten günlük hayatımızda da gözlemleyebiliyoruz. Belediye otobüzlerinde, metrolarda gözü elindeki telefonlarında olan insanları bir gözünüzün önüne getirin.

Bir Mobil Uygulamaya Neden İhtiyacınız Var?

Her ne kadar web siteleri mobil cihaz uyumlu olsalar da mobil uygulamalar akıllı telefon kullanıcılarına daha cazip gelmektedir. Mobil uygulamaların web sitelerinden daha hızlı ve kolay kullanıma sahip olması kullanıcıları mobil uygulama kullanmaya teşvik ediyor. Son isatistikler özellikle internet üzerinden yaptıkları alışverişlerin ortalama %80’inini mobil cihazları kullanarak göstermektedir.

Ayrıca mobil cihazlardaki anlık bildirimler sayesinde kullanıcı ve müşterilerinizi kampanyalarınızdan anında haberdar edebilirsiniz. Lokasyon gibi özellikleri sayesinde belirli bir konumdaki insanlara erişebilir. Bölgelere bağlı bildirim ve kampanyalar oluşturabilrisiniz.