Neden WordPress?

Neden WordPress

Web tasarımı özellikle kobiler ve küçük işletmeler için çok baş ağrıtan konulardan birisidir. Kurumsal işletmeler yapıları gereği büyük bütçeler ile hareket edebilir. Ancak küçük ve orta boy işletmeler gider bütçelerinde daha dikkatli davranmaları gerektiğinden değişik arayışlar içerisine girebilmek tedirler.Konuya teknik olarak hakim olamadıkları için bir çok değişik teklifler ile karşılaştıklarından doğal olarak kafa karışıklığı yaşamaları kaçınılmazdır.

Genellikle küçük ve orta boy işletmeler ucuz maliyetle web siteleri arayış içerisine girerler. Genellikle karşılarına çıkan birkaç yemek parasına bu işi yapabileceğini iddia eden öğrenciler veya serbest çalışanlardır. Bu şekilde başlayan projeler %90 oranında başarısızlıkla sonuçlanmakta veya tamamlansa bile web sitesini gerçekleştiren ekip veya kişinin Teknik yetkinliğinin tam olmamasından dolayı hatalı çalışmakta veya güvenlik açıkları içere bilmektedir. Şu unutulmamalıdır ki gerçekten hatasız çalışan bir web sitesi projesi oldukça büyük bütçelerle yapılmaktadır.

Peki düşük bütçeli olarak bir web sitesi projesi oluşturmamız mümkün değil mi? Tabii ki mümkün. Önceleri basit bir blog Uygulaması olarak ortaya çıkan WordPress zamanda üzerinde yapılan geliştirmeler sayesinde bir işletmenin elektronik ticaret de dahil olmak üzere tüm ihtiyaçlarını karşılayabilmek dedir.

WordPress uygulaması dünya üzerindeki sitelerin %40 ından fazlasını kapsamaktadır. Doğal olarak bu kadar çok kullanıcıya sahip platform hatalarından çok hızlı bir şekilde arındırılmaktadır. Üzerine yapılan eklentiler sayesinde çok hızlı bir şekilde geliştirilmekte ve genişletilmektedir.

Ayrıca SEO adı da verilen arama motoru optimizasyonu özel olarak yapılmış sitelerde yazılımcının bilgisi kadar yönetilmektedir. Özel geliştirmeyi yapan yazılımcı ve tasarımcı bu konuda ne kadar bilgiliyse siteniz o ölçüde arama motorlarında görünür olacaktır. Ancak WordPress’in doğal yapısında bulunan Seo ayarları ile ve Seo eklentileri ile doğal bir şekilde Google, Yandex, Bing gibi Arama motorlarında siteniz daha görünür olacaktır.

Bir diğer önemli konuda özel yazılım ile yaptıracağınız web siteleri bir süre sonra güncelleme veya eklemeler gerektirebilecektir. Bunların yapılmaması durumunda siteniz hem hatalı çalışacak, hem de güvenlik ile günün gereksinimlerine cevap veremeyecektir. Oysa WordPress düzenli yayınladığı güncelleştirmeler ve geliştirmeler sayesinde web sitenizin sürekli güncel kalmasını sağlayacaktır.

yukarıda belirttiğimiz tüm konular uzun vadede maliyet olarak ucuca eklenerek görünmez maliyet dediğimiz kalemleri artıracaktır. Yani kişi veya firma size özel yazılım için verdiği fiyatlama daha sonra görünmez maliyetlerle artış eğilimine girecektir.

Tüm bu aydınlatmalar ışığında En optimal maliyet ve performans ilişkisi şu an için worth pres ile sağlığına bilmektedir. Bu konuyla ilgili arzu ederseniz bize ulaşabilirsiniz. Size daha detaylı WordPress avantajları konusunda bilgilendirebiliriz.