Özel Yazılım

Özel Yazılım Nedir?

Hazır yazılım paketinin işletmelerin ihtiyaçlarını karşılayamadığı durumlar olmaktadır. Böyle durumlarda işletmeler özel yazılım seçeneğine başvurmaktadırlar. Özel yazılım firmanın gerçek ihtiyaçlarına göre düzenlenir ve firmanın gelişimine paralel olarak yazılım da gelişimine devam eder.

İşletmelerde öncelikli olarak hazır paket yazılımlar daha uygun bütçeli seçenekler olarak görülebilmektedir. Ancak durum özel taleplerin karşılanması noktasına geldiğinde ya kullanılan paket yazılım genişlemeyi desteklememekte, kısıtlı kalmakta ya da paket yazılım genişletme maliyetleri neredeyse yeni bir yazılım geliştirme maliyet ve zamanını bulabilmektedir.

Yukarıda nelirtilen durum her zaman paket yazlılımlar kötüdür anlamına gelmemektedir. Aksine paket yazılımların ihtiyacınıza ne kadar cevap vereceği, genişletilebilirliği, özel yazılım mı yoksa paket yazılım mı tercih etmeniz gerektiği bir danışmanlık konusudur. Satıcı firmalar için her zaman kendi ürünleri avantajlı olacaktır. Ama gerçekten durum bu şekilde midir?

Digicatech olarak 20 yıllık yazılım geliştirme tecrübemizle yazılım mimari danışmanlığı ve özel yazılım geliştirme hizmetlerini size sunmaktayız.

Yazılım Mimarisi Nedir?

İşletmenizin yazılım ihtiyacından önce gereksinim duyduğunuz yazılımın çalışacağım mimari belirlenmelidir. Yazılım mimarisi , ihtiyaca uygun olarak bir veya birden fazla yazılımın bir bütün şeklinde çalışmasını sağlayan mühendislik yaklaşımıdır. Kurumunuza özel web tabanlı ve mobil yazılımların bir uyum içerisnde çalışması, aynı anda senkron veya farklı zamanlarda askenkron yapıların oluşturulması. Verilerinizin depolanması , çeşitli sistemlerin aralarında konuşmaları, anlaşmaları gibi çalışmaların tümünü içerir.

Yazılım Danışmanı Olarak Neler Yapıyoruz?

Yazılım danışmanlığı hizmeti olarak sizi öncelikle mutlak paket veya mutlak özel yazılıma yönlendirmiyoruz. İhtiyaçlarınızı öncelikle belirleyerek, önceki tecrübelerimizin de ışığında size en uygun mimari yapıyı çıkarıyoruz. Bu mimari yapılar hem hazır paket hem de özel yazılımların her ikisini içerebileceği gibi açık kaynak kodlu tamamen serbest ve ücretsiz yazılımları da içerebilmektedir. Biz Digicatech olarak tamamen şeffaf bir yaklaşım segiliyoruz. Örneğin; İşletme verilerinizin yoğunluğuna göre MySQL / PostgreSQL veritabanları yeterli ise sizi başka ücretli veritabanlarına yönlendirmiyor, bu yazılımlardan lisans maliyetleri tasarrufu sağlamanıza yardımcı oluyoruz.

Yazılım danışmanınız olarak tek seferlik çalışmalar yerine güven ortamına dayalı uzun süreli çalışmaları tercih ediyoruz. Daha fazla bilgi için lütfen bize ulaşmaktan çekinmeyin.